WordPress & Facebook

To co robię w wolnej chwili, to między innymi przeglądanie internetu, czytanie przeróżnych treści, czym dziele się z Wami na tej właśnie stronie. Oprócz tego jeżdżę rowerem i lubię robić zdjęcia, co z kolei prezentuje na swoim facebook’u. Czasem trzeba zająć się życiem zawodowym, a to prezentuję na swojej zawodowej stronie clearsoft.eu. Tam też znajdziecie opis tego czym się zajmuję, moje portfolio jak również można tam zamówić moje usługi. Na tej stronie powielam tą informację i staram się przedstawić je w sposób bardziej przystępny. Dlatego zapraszam do zapoznania się z treściami poniżej.

Poniżej oferowane przeze mnie usługi dotyczące WordPress’a i Facebook’a

WordPress

Co to takiego ten WordPress? Dla osób nie znających tematu WordPress to system CMS służący do tworzenia wszelkiego typu stron internetowych i zarządzania nimi zarówno co do jej wyglądu jak i zawartości. No, ale co to takiego CMS? CMS to skrót od anglojęzycznej nazwy Content Management System, oznaczającej system zarządzania treścią. Dzięki niemu każdy, nawet najmniej wtajemniczony, może stworzyć i poprowadzić własną stronę. Oczywiście nie każdy może mieć na to ochotę i chcieć się tym zajmować i dlatego ja przychodzę z pomocą.

Ponadto wielką zaletą WordPress’a jest to, że jest systemem darmowym. W internecie jest wiele opisów  co do sposobów jego działania a do tego istnieje cała masa wtyczek (pluginów) usprawniających jego funkcjonowanie jak i motywów (themes) określających wygląd strony. Na poznanie tego wszystkiego trzeba jednak trochę czasu i doświadczenia.

Jeśli nie masz czasu, nie chce Ci się lub z jakiegoś innego powodu nie chcesz sam się tym zająć oferuję Ci swoje usługi w zaprojektowaniu i wykonaniu strony internetowej.

Strona internetowa

Stronę można wykonać na dwa sposoby:

1.) Wykorzystać gotowy motyw, określający jej wygląd. W internecie  można znaleźć wiele motywów oferowanych za darmo, jak również istnieje dużo motywów komercyjnych (płatnych). Do najbardziej popularnych stron oferujących motywy komercyjne należą themeforest.net, codecanyon.net zresztą mocno powiązane ze sobą.

2.) W drugim wariancie mogę zaproponować indywidualny projekt strony – przygotowany specjalnie dla Ciebie.

 

Sklep internetowy

Jak już wcześniej pisałem w WordPress’ie wykorzystuje się wiele wtyczek (pluginów) zwiększające jego funkcjonalność. Jedną z nich jest wtyczka  WooCommerce, będąca samodzielnym sklepem internetowym. Na jej bazie mogę przygotować dla Ciebie sklep internetowy. Należy jednak mieć na uwadze fakt, że sklep internetowy to dość złożona  struktura. Należy w nim zapewnić choćby takie funkcje jak: płatności internetowe, wystawianie faktur, zapanować nad kosztami i sposobem wysyłki itp. By je zrealizować często trzeba użyć dodatkowych wtyczek, które są płatne. Rozwiązania takie oferuje choćby firma WPdesk. Na ich stronie możesz sprawdzić oferowane rozwiązania w.w. zagadnień. Mogę je dodatkowo zaimplementować, niemniej kosz zamówienia wzrośnie. W poniższym linku zamówienia cena dotyczy wdrożenia standardowej funkcjonalności na bazie samej wtyczki WooCommerce. Dlatego przed zamówieniem dobrze byłoby skontaktować się poprzez formularz kontaktowy i uzgodnić szczegóły.  Poniżej zamówisz stronę oraz sklep w jednym kroku.

Jeśli posiadasz już stronę a potrzebujesz dodatkowo sklep, możesz zamówić tylko sklep do istniejącej strony internetowej. Sama strona nie musi być przygotowana w WordPress’ie:

Techniczna obsługa WordPress

Tak jak już pisałem wcześniej do przygotowania strony wykorzystuje się wiele wtyczek (pluginów) zwiększających funkcjonalność strony, które trzeba na bieżąco aktualizować, ponadto stronę należy zabezpieczyć przed różnego rodzaju zagrożeniami w internecie (wirusy i inne), wykonywać regularnie kopie zapasowe dzięki którym w razie nieprzewidzianej awarii można łatwo i szybko przywrócić działanie strony. Również i takie usługi wykonuję, nazywa się ona Techniczna Obsługa WordPress’a.

Blog w WordPress

W WordPress’ie, w ramach CMS, czyli systemu zarządzania treścia, możesz poprowadzić bloga lub np. aktualności dotyczących działalności firmy. Jeśli nie masz ochoty robić tego sam, chętnie zrobię to za Ciebie i to kolejna świadczona przeze mnie usługa

Pozycjonowanie SEO

To tyle co do przygotowania i aktualizacji strony internetowej. Jak się domyślacie, to jednak nie wszystko. Sam fakt posiadania strony nie oznacza jeszcze gotowego sukcesu. Należy zadbać o jej widoczność w internecie i umożliwić  potencjalnym klientom jej znalezienie.

Jak zapewne wiecie najpopularniejszą wyszukiwarką jest Google. To tam właśnie miliony użytkowników kierują swoje „kroki” jeśli poszukują czegoś w internecie.

Wyszukiwarka kieruje się własnymi zasadami i decyduje o tym, które strony internetowe będą znajdowały się w wynikach jej wyszukiwania na określone słowa, które wpisuje użytkownik. Aby znaleźć się wysoko w wynikach wyszukiwania Google należy stronę odpowiednio przygotować na tzw. słowa kluczowe (słowa, które spodziewamy się, że użytkownik będzie wpisywał szukając usług, towarów, odpowiednich treści). To są tzw. usługi SEOpozycjonowanie strony. Więcej szczegółów znajdziesz na stronie clearsoft.eu. Tu również polecam swoje usługi. Możesz je zamówić poniżej

Facebook

W zasadzie nt. Facebook’a nie ma się specjalnie co rozpisywać. Wielu z Was korzysta z niego nawiązując kontakty ze swoimi znajomymi, poznając nowych i nawiązując z nimi różnego typu relacje.

Jedno na co warto zwrócić to uwagę, to fakt istnienia w ramach Facebook’a tzw. Fan Page. Fan Page to własna strona na najpopularniejszym portalu społecznościowym jakim jest Facebook, podobna w konwencji do profilu, ale przeznaczona dla firm, osób publicznych, produktów czy znanych marek (jak sama nazwa wskazuje: Fan Page – strona dla fanów). Posiadając stronę internetową dobrze jest posiadać również Fan Page, który znacząco poprawia jej widoczność w internecie oraz stanowi dodatkowy kanał promowania swoich usług, treści czy produktów. oczywiście Fan Page możemy prowadzić nie posiadając strony internetowej i tylko tutaj promować to co masz do zaoferowania. I tu świadczę swe usług, które możesz zamówić klikając poniżej przycisk.

Wyślij zapytanie

Otrzymuj nowe informacje

Subskrybuj cotygodniowe info

Otrzymuj powiadomienia o  artykułach