@wilczyce

@Wilczyce – oddolny kolektyw prowadzi w Bieszczadach trwający już 11 dni protest

@Wilczyce – oddolny kolektyw prowadzi w Bieszczadach trwający już 11 dni protest w wydzieleniu 219a. W mediach? Cisza. A tu aż pcha się #tematdlauwagi! Wilczyce mówią: “Nie ma już czasu na inne metody, nie zgadzamy się na kompromisy, ogłaszamy więc okupację! Stworzyłyśmy tu przestrzeń do życia i zostaniemy mieszkankami lasu tak długo jak to będzie konieczne, by zapewnić mu należytą ochronę.”

Wybudowały obozowisko i mimo ciężkich warunków pogodowych są cały czas na miejscu. Wilczyce! Gratulujemy Wam wytrwałości, konsekwencji i trzymamy kciuki – może nadleśnictwo Stuposiany wreszcie przestanie udawać, że Was tam nie ma? Ani pisną na temat Waszej obecności a przecież dobrze wiedzą, że jesteście. A na ich facebooku pod postem o banerze Wilczyc w Mucznem sączy się jad i mowa nienawiści. I co z tego wynika? Ano to, że jak czytamy na profilu Wilczyc w nocy o mało nie doszło do tragedii.

Między drzewami rozwieszone zostały tam tzw. skypody – czyli platformy, wysoko nad ziemią. Znacie je z różnych akcji protestacyjnych. To nie są bezpieczne rzeczy. Dziś w nocy lina od jednego z skypodów została przecięta, a jeden z namiotów osób protestujących osób – pocięty nożem.Nikt akurat nie był na platformie, gdyby tak było – raczej pewna śmierć. Czy tak powinniśmy wyrażać swoją niezgodę na czyjeś metody protestu? Jakim trzeba być człowiekiem żeby pójść w nocy do lasu z nożem i stworzyć zagrożenie dla czyjegoś życia? Tchórzem, to po pierwsze.

Wiadomo – mamy różne metody działania. Niektórzy chcą dialogu, niektórzy na ten dialog już nie mogą czekać, bo to czekanie na Godota. Ale takie coś?! Honor zdaje się to pojęcie, które przestaje mieć dla wielu znaczenie. Wiadomo, że kolejni będą uważać, że za protestami w Bieszczadach stoją (heheheh) siły obcych mocarstw, które płacą potworne sumy za walkę w obronie tego, czego wszyscy potrzebujemy.

Niezłe te mocarstwa, jakbyśmy mogli prosić o kontakt, to zapraszamy ? Wyobraźcie sobie taką sytuację, że Putin z Merkel i Sorosem mają tajne narady w sprawie 219a!Ludzie widocznie wolą żyć w stanie paranoi i kochają teorie spiskowe. Ale ogarnijcie się, bieszczadzcy gieroje! Chcecie doprowadzić do czyjejś śmierci? Lasy są potrzebne nam wszystkim! Czemu Wilczyce to robią?“Wydzielenie 219a, którego wycinkę zdecydowałyśmy się zablokować znajduje się w otulinie Bieszczadzkiego Parku Narodowego i leży na obszarze Natura 2000 „Bieszczady”. Rosną tu przede wszystkim buki i jodły (i to nie byle jakie, 160-letnie jodły). (…) większość tego wydzielenia została zaliczona do klasy A, czyli drzewostanów, które zachowały do 1945 roku charakter pierwotny.

Wykonane na potrzeby planu ochrony Bieszczadzkiego PN szczegółowe badania wykazały, że stworzenie stabilnego, zrównoważonego układu ekologicznego w Bieszczadach wymaga rozszerzenia Parku o około 35-40 tys. ha, w tym włączenie w granice PN prawie całego Nadleśnictwa Stuposiany. Tymczasem odsetek obszarów objętych ochroną rezerwatową w Nadleśnictwie Stuposiany wynosi zaledwie 0.06% powierzchni.”

Wesprzyjmy razem Wilczyce w ich akcji! https://nora219a.blackblogs.org mail: wilczyce@riseup.net albo wilczyce@protonmail.com Kontakt dla mediów: wilczyce-media@riseup.net Pozdrawiamy Was i cieszymy się, że też tu jesteście!

źródło: https://www.facebook.com/dzikiekarpaty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nowości

Najnowsze

Otrzymuj nowe informacje

Subskrybuj cotygodniowe info

Otrzymuj powiadomienia o  artykułach