tablet ze zwijanym do rolek ekranem

TCL prezentuje „papirus XXI wieku” – zwijany tablet z 17-calowym ekranem

TCL w trakcie swojej konferencji na targach CES 2021 pochwaliło się ciekawym prototypem. To zwijany tablet, w którym umieszczono giętki wyświetlacz.

Urządzenie po rozciągnięciu ma ekran o przekątnej 17 cali. Sprzęt na razie znajduje się w fazie rozwojowej i nie wiadomo, kiedy trafi na rynek.

TCL na targach CES 2021 zaprezentowało różne produkty. Firma postanowiła także pochwalić się niegotowymi projektami, nad którymi obecnie pracuje. Wśród nich znalazł się tablet ze zwijanym do rolek ekranem. Urządzenie jest naprawdę ciekawe i wygląda, jak z filmów science fiction.

Zwijany tablet TCL ma elastyczny ekran, który po rozwinięciu ma przekątną na poziomie 17 cali. Wykorzystano tu panel wykonany w technologii OLED. Po dwóch stronach znajdują się rolki, w które zwija się wyświetlacz. Po złożeniu urządzenie jest więc bardzo małe.

TCL chwali się, że wykorzystany ekran OLED oferuje „100-procentową gamę kolorów”. Firma widzi w tym projekcie duży potencjał i wierzy, że zastosowań dla tego typu wyświetlaczy jest całe mnóstwo. Można je będzie użyć także w telewizorach, co już wcześniej w praktyce wykorzystało LG. Na razie jest to jednak prototyp i nie wiadomo, kiedy sprzęt będzie gotowy do komercyjnego użytku.

źródło: www.komputerswiat.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nowości

Najnowsze

Otrzymuj nowe informacje

Subskrybuj cotygodniowe info

Otrzymuj powiadomienia o  artykułach