Najnowsze ogłoszenia

Sprawdź nasze najnowsze ogłoszenia

Pokaż więcej ogłoszeń

Z naszego bloga

Przeczytaj nasze najnowsze artykuły

„Pasaż Róży” ul. Piotrkowska 3

Pasaż Róży – projekt artystyczny obejmujący podwórze kamienicy przy ulicy Piotrkowskiej 3 w Łodzi.Podwórze Kamienicy Antoniego Engela przy ul. Piotrkowskiej 3 zostało ozdobione mozaiką ciętych luster o różnych kształtach. Projekt zrealizowano w ramach Festiwalu Łódź Czterech Kultur w 2014 roku. Autorką instalacji była Joanna Rajkowska. Lustrzane elementy tworzą figury przypominające róże. Nazwa pasażu odnosi się również do imienia córki artystki, u której zdiagnozowano nowotwór oczu. Refleksje związane z tym wydarzeniem stanowiły inspirację do stworzenia Pasażu Róży.Pasaż Róży oddano do użytku w 2014 roku. W kolejnych latach był poddawany modernizacjom. (źródło: wikipedia.org)

Opis Pasażu Róży najlepiej oddają słowa autorki Joanny Rajkowskiej:

„Pasaż Róży”, jako tytuł projektu dla miasta Łodzi i jako fraza, ma dla mnie dwojakie znaczenie. Z jednej strony jest to nawiązanie do lokalizacji projektu – wąskiego podwórka na tyłach kamienicy przy ul. Pio…
Czytaj więcej o „Pasaż Róży” ul. Piotrkowska 3
  • 0

25 lat Galerii Simcinów – Czułość Małgorzta Sęk

W piątek, 21 kwietnia 2023 roku, Galeria Simcinów Jarosława i Anny Luterackich rozpoczęła obchody 25 lat swojej artystycznej działalności. Jak na Artystów przystało świętowanie takiego jubileuszu zaplanowali równie artystycznie. Do świętowania razem z Nimi zaprosili przyjaciół równie twórczych jak Oni.

O programie obchodów tak pięknej rocznicy pisałem już wcześniej, teraz prę słów o Jubilatach i ich Gościu.

ON, Jarosław Luteracki:

urodzony 18.02.1967 w Tomaszowie Mazowieckim. Studia w PWSSP w Łodzi na Wydziale Tkaniny i Ubioru w pracowni rysunku i malarstwa prof. J.Kudukisa oraz pracowni druku dekoracyjnego prof. M. Zielińskiej. Zajmuje się malarstwem sztalugowym i ściennym, rzeźbą, projektowaniem i realizacją przedmiotów sztuki użytkowej.W latach 90-tych zajmował się też dekoracją wnętrz i malarstwem iluzjonistycznym na ścianach. Ta działalność wywarła duży wpływ na jego obecną twórczość. Wykorzystanie elementów zdobniczych i ornamentalnych, nieprz…
Czytaj więcej o 25 lat Galerii Simcinów – Czułość Małgorzta Sęk
  • 0

Jarmark Spalski w 2023 roku a pierwszy już 23 kwietnia

Wiosna już nastała, za oknami wyglądamy pięknej pogody a w Spale trwają ostatnie przygotowania do pierwszego tegorocznego Jarmarku Spalskiego. Odbędzie się on już w tą niedzielę 23 kwietnia.

Terminy pozostałych w tym roku podajemy poniżej:

23 kwietnia 14 maja 11 czerwca 9 lipca 13 sierpnia 10 września 1 października
Czytaj więcej o Jarmark Spalski w 2023 roku a pierwszy już 23 kwietnia
  • 0