Bayern Monachium

Puchar Niemiec: sensacyjna porażka Bayernu z drugoligowcem

Bayern Monachium przegrał na wyjeździe z Holstein Kiel w meczu 1/16 finału Pucharu Niemiec. Obrońcy tytułu przegrali z drugoligowym rywalem w rzutach karnych i nie zdobędą po raz trzeci z rzędu tego trofeum. W 74. minucie na murawie Holstein-Stadion pojawił się Robert Lewandowski.

W pierwszych dziesięciu minutach na murawie nie było wielkiej różnicy pomiędzy obiema drużynami. W 14. minucie mistrzowie Niemiec mogli jednak cieszyć się z prowadzenia 1:0. Koszmarny błąd popełnił Ioannis Gelios, który po lekkim uderzeniu głową Thomasa Muellera odbił piłkę wprost pod nogi Serge’a Gnabry’ego, a ten wpakował ją do bramki. Powtórki pokazały, że 25-latek był na spalonym, ale z powodu braku VAR-u gol został uznany.

Po otwarciu rezultatu tempo gry nieco spadło. W 22. minucie niecelny strzał oddał Corentin Tolisso, a chwilę później blisko trafienia był Gnabry, który po raz drugi mógł wpisać się na listę strzelców, tym razem po próbie z dystansu. Niespełna kwadrans przed końcem pierwszej połowy w polu karnym gospodarzy padł Bouna Sarr, ale sędzia nie użył gwizdka.

W 35. minucie Bayern mógł wygrywać 2:0, ale Mueller z kilku metrów nie trafił nawet w światło bramki. To zemściło się na Bawarczykach niemal od razu. Miejscowi przeprowadzili kontrę, Suele i Sarr nie nadążyli za Finem Bartelsem, a ten pewnym strzałem nie dał szans Manuelowi Neuerowi. Chwilę później kapitan monachijczyków skapitulował po raz drugi, ale tym razem bez konsekwencji, bo gol Jae-Sung Lee padł ze spalonego i nie został uznany.

źródło: onet.pl