google chrome

Przeglądarka Chrome na Androida otrzyma funkcję robienia przewijanych zrzutów ekranu

Już wkrótce przeglądarka Chrome w wersji na Androida może wzbogacić się o bardzo użyteczną nowość – użytkownicy skorzystają z możliwości robienia tzw. przewijanych zrzutów ekranu, które umożliwią zapisanie np. całej strony internetowej w formie jednego obrazka.

e względu na niewielkie rozmiary ekranów w urządzeniach mobilnych, przekazywanie dużej ilości treści poprzez zrzuty ekranu staje się bardzo trudne – na pojedynczych screenshotach nie umieścimy zbyt dużej ilości tekstu czy grafik. Już niebawem jednak może się to zmienić dzięki nowości od Google.

W kodzie przeglądarki Google Chrome w wersji na Androida pojawiła się bowiem wzmianka o możliwości wprowadzenia tzw. przewijanych zrzutów ekranu. Dzięki tej funkcji możliwe będzie np. zapisanie całych stron internetowych w formie jednego obrazka. Dodatkowo ma pojawić się także szansa edycji takich zrzutów ekranu, jak również ich odpowiedniego dzielenia.

Na ten moment niestety nie wiadomo, kiedy ta ciekawa nowalijka pojawi się na wyposażeniu przeglądarki internetowej Chrome w wersji na Androida. Można się jednak spodziewać, że będzie to kwestia co najwyżej kilku miesięcy.

źródło: www.komputerswiat.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nowości

Najnowsze

Otrzymuj nowe informacje

Subskrybuj cotygodniowe info

Otrzymuj powiadomienia o  artykułach