Gra inspirowana obrazami

Polska gra inspirowana obrazami Beksińskiego

Już 28. stycznia dostępne będzie „Medium” – nowa pozycja od polskiego producenta gier komputerowych Bloober Team. Twórcy przyznają się do inspiracji obrazami Zdzisława Beksińskiego.

Malarstwo Zdzisława Beksińskiego jest wyjątkowo mroczne i sugestywne. Nic dziwnego, że stało się ono inspiracją niepokojącej gry komputerowej. Papya.rocks już w maju informowała o pracach nad nowym tytułem krakowskiego studia znanego z produkcji horrorów. Jak do tej pory wydało dwie gry: „Layers of Fear”, w której gracze wcielają się w obłąkanego malarza, oraz „Observer”, czyli cyberpunkową fabułę osadzoną w polskiej rzeczywistości w 2084 roku.

Nie tylko Beksiński

„Medium” będzie z kolei historią doświadczającej mrocznych wizji Marianne, utrzymaną w konwencji horroru psychologicznego. Innowacyjnym zabiegiem wprowadzonym w grze jest technika jednoosobowej rozgrywki na podzielonym ekranie, co pozwala graczom na jednoczesne poruszanie się w świecie duchowym i realnym, co świetnie widać na gameplayu.

Wśród swoich inspiracji oprócz obrazów Beksińskiego twórcy wymieniają także znany i lubiany przez graczy tytuł, czyli „Silent hill”. Co więcej, w „Medium” usłyszymy ścieżkę dźwiękową skomponowaną przez osoby odpowiedzialne za muzykę w tej kultowej grze.

źródło: natemat.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nowości

Najnowsze

Otrzymuj nowe informacje

Subskrybuj cotygodniowe info

Otrzymuj powiadomienia o  artykułach