Piękna Spała coraz piękniejsza

O walorach turystycznych, wypoczynkowych i historycznych Spały już pisałem. Dziś trochę nowości. Właśnie zakończono pierwszy etap rewitalizacji placu nad stawem w centrum Spały. To tam właśnie odbywa się Spalski Jarmark Antyków i Rękodzieła Ludowego. Znamy oczywiście terminy tegorocznych Jarmarków Spalskich, a pierwszy odbędzie się już w najbliższą niedzielę 13 czerwca 2021. Tegoroczne terminy możecie sprawdzić na zdjęciu poniżej.

terminy Jarmarków spalskich 2021

W ramach rewitalizacji placu został utworzony pasaż wzdłuż ul. Piłsudskiego, na którym znalazły się pergole, stoliki szachowe, stoiska handlowe, pawilony piknikowo-handlowe i zupełnie nowa toaleta. Został wykonany też ciąg pieszo-jezdny z możliwością parkowania od skrzyżowania ulic Piłsudskiego i Mościckiego do zbiornika wodnego. Przebudowana została również główna aleja na placu prowadząca od skrzyżowania nad staw.

Planowane są kolejne etapy modernizacji placu, niemniej na razie trwają poszukiwania źródeł finansowania. Fotoreportaż,(wykonany na tydzień przed pierwszym Jarmarkiem w tym roku), ze zrealizowanej inwestycji można zobaczyć poniżej:

Oczywiście, to nie wszystko co zrobiono w Spale. Kierując się w stronę mostu na Pilicy, po lewej stronie ukaże się nam piękny tor rowerowy, raj dla rowerzystów, deskorolkowców i miłośników hulajnóg:

Piękno Spały opisywane i pokazywane na zdjęciach już były wielokrotnie, ale nie zaszkodzi zobaczyć więcej:

Marek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nowości

Najnowsze

Otrzymuj nowe informacje

Subskrybuj cotygodniowe info

Otrzymuj powiadomienia o  artykułach