American Honey - film

„American Honey” film drogi – uznanie za niezapomnianą ścieżkę dźwiękową

Czy ucieczka jest lekiem na wszystko? Film „American honey” szturmem wdarł się do polskich kin studyjnych i zebrał pozytywne oceny widzów.

Reżyserka filmu, Andrea Arnold, jest znana przede wszystkim z innego poruszającego dorastanie i młodzieńczy bunt obrazu „Fish tank”. W „American honey” podejmuje podobną tematykę – szybkiego dorastania w ciężkim do przystosowania się świecie.

Główna bohaterka filmu “American honey” to 18-letnia Star (w tej roli Sasha Lane). Kolejne domowe kłótnie między nią, jej ojczymem i młodszym rodzeństwem doprowadzają do tego, że nastolatka spełnia swoje marzenie o ucieczce z domu. W supermarkecie poznaje Jake’a (Shia LaBeouf) i dołącza do swoistej grupy outsiderów, którym przewodzi dziewczyna Jake’a – Crystal. Wszystkich łączy jedno – poszukiwanie przygody.

Film „American honey” to młodzieżowe kino drogi, w którym razem z bohaterami zwiedzimy Amerykę w rytmie popularnych hitów. Przydrożne bary, motele i piaszczyste pobocza dróg to ich codzienność. W międzyczasie między Star i Jakiem rodzi się uczucie, które w końcu zostanie wystawione na próbę.

„American honey” został nagrodzony na festiwalu w Cannes (Nagroda jury dla najlepszego filmu) oraz festiwalu BAFTA (Najlepszy film brytyjski).

źródło: vod.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nowości

Najnowsze

Otrzymuj nowe informacje

Subskrybuj cotygodniowe info

Otrzymuj powiadomienia o  artykułach