AMD Epyc 3. geneneracji “Milan”

AMD zaprezentuje procesory Epyc 3. geneneracji „Milan” już 15 marca

AMD przygotowuje się do rozszerzenia swojego portfolio produktowego o nowe chipy. Tym razem są to jednostki Epyc, przeznaczone dla serwerów. Firma oficjalnie zapowiedziała ich pokaz, którego zamierza też transmitować na żywo, więc wszyscy zainteresowani będą mogli zapoznać się z nadchodzącymi nowościami.

Plotki o bliskiej premierze procesorów Epyc 3. generacji „Milan” pojawiały się już od dłuższego czasu, ale w końcu AMD oficjalnie ogłosiło ich prezentację. Zgodnie z krótką informacją prasową wydarzenie odbędzie się tylko w formie cyfrowej już 15 marca, a godzinę jego rozpoczęcia wyznaczono na 17:00.

Pokaz mają poprowadzić dyrektor generalna AMD Lisa Su, wiceprezes wykonawczy ds. technologii i inżynierii Mark Papermaster, szef działu centrów danych i rozwiązań wbudowanych Forrest Norrod oraz dyrektor generalny działu serwerów Dan McNamara. Do tego podczas pokazu zobaczymy też wystąpienia innych przedstawicieli branży.

Nie jest na ten moment jasne, ile modeli nowych chipów ma zostać pokazanych. Według wstępnych informacji ma być ich co najmniej 19, wliczając w to najbardziej rozbudowane układy 64-rdzeniowe. Nie wiemy też, ile będą kosztować, chociaż wskazówkę na ten temat dała firma Dell, która dodała już niektóre układy do swojej oferty. Dla osób, które nie będą mogły obejrzeć pokazu na żywo, AMD przygotowało dodatkową opcję w postaci zapisu wydarzenia, które zostanie udostępnione później w sieci i będzie tam dostępne przez kolejny rok.

źródło: www.komputerswiat.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nowości

Najnowsze

Otrzymuj nowe informacje

Subskrybuj cotygodniowe info

Otrzymuj powiadomienia o  artykułach