25 lat Galerii Simcinów – Czułość Małgorzta Sęk

W piątek, 21 kwietnia 2023 roku, Galeria Simcinów Jarosława i Anny Luterackich rozpoczęła obchody 25 lat swojej artystycznej działalności. Jak na Artystów przystało świętowanie takiego jubileuszu zaplanowali równie artystycznie. Do świętowania razem z Nimi zaprosili przyjaciół równie twórczych jak Oni.

O programie obchodów tak pięknej rocznicy pisałem już wcześniej, teraz prę słów o Jubilatach i ich Gościu.

ON, Jarosław Luteracki:

urodzony 18.02.1967 w Tomaszowie Mazowieckim. Studia w PWSSP w Łodzi na Wydziale Tkaniny i Ubioru w pracowni rysunku i malarstwa prof. J.Kudukisa oraz pracowni druku dekoracyjnego prof. M. Zielińskiej. Zajmuje się malarstwem sztalugowym i ściennym, rzeźbą, projektowaniem i realizacją przedmiotów sztuki użytkowej.
W latach 90-tych zajmował się też dekoracją wnętrz i malarstwem iluzjonistycznym na ścianach. Ta działalność wywarła duży wpływ na jego obecną twórczość. Wykorzystanie elementów zdobniczych i ornamentalnych, nieprzerwanie do teraz jest udziałem w tworzeniu struktur na płaszczyznach budujących kompozycję jego obrazów. (źródło: personalart.pl)

ONA, Anna Luteracka:

Ukończyła Pedagoike na Uniwersytecie Łódzkim, ale od początku zajmuje się tkaniną unikatową, ceramiką użytkową i rzeźbą. Jest twórczynią ”KRUCHOMIĘKKICH”. Tak nazywa swoje rzeźby – obiekty, które są opowieścią o emocjach zamkniętych w ceramicznych miastach, papierowych liściach, w kłodach drewna. Fascynują ja naturalne materiały: papier, drewno, glina. 
”Nasze życie KRUCHOMIĘKKIE ciągle w ruchu i nigdy nie wiadomo, kiedy wyskoczy z ogólnie przyjętych za poprawne torów”. (źródło: wiezasztuki.pl)

Cykl wystaw, które prezentowane są i będę w roku jubileuszu, w murach Zamku Inowłódz, otwiera wystawa malarstwa Małgorzaty SękCZUŁOŚĆ/odsłona druga

MAŁGORZTA SĘK:

Małgorzata Sęk jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. W 2000 roku otrzymała dyplom w Pracowni Projektowania Ubioru prof. Aleksandry Pukaczewskiej oraz aneks z Malarstwa w Pracowni prof. Marka Wagnera i Mariusza Wilczyńskiego. Dyplom został nagrodzony przez Prezydenta Miasta Łodzi.
Osiągnięcia: Małgorzata Sęk jest laureatką konkursu dla projektantów „Złota Nitka”. Artystka zajmuje się głównie malarstwem akrylowym, tematem jej prac są ludzie, zwłaszcza interesuje ją świat kobiet. Ma na swoim koncie wystawy indywidualne i zbiorowe w kraju i za granicą. (źródło: galeriabator.com)

Wystawę prac Małgorzaty Sęk możecie obejrzeć w Zamku Inwłódz do dnia 14 maja 2023 roku. Artystka prezentuje na niej prace z ostatnich kilku lat. Obrazy z cyklu „Rebirth”: zbiory prac o odrodzeniu i wielu obliczach ukrytych w każdej kobiecie, obrazy z cyklu „Mirrors”: o przeglądaniu się w sobie i innych lustrach oraz najnowszy zbiór obrazów, który nie ma jeszcze klarownego tytułu ale łączy go jedno słowo „Czułość”. W całej twórczości Artystki obecny jest jeden temat: KOBIETA i jest mu wierna od lat.