Pierwsza w tym roku (2021) edycja Spalskiego Jarmarku Antyków i Rękodzieła Ludowego za nami

W niedzielę 13 czerwca 2021 roku odbyła się pierwsza, tegoroczna edycja Spalskiego Jarmarku Antyków i Rękodzieła Ludowego. Zwykle Jarmarki Spalskie zaczynały się wcześniej, ale w ubiegłym roku pierwsza edycja odbyła się w podobnym terminie (14 czerwca), gdyż dwie pierwsze odwołano z powodu pandemii. W tym roku okres panedmii wykorzystano na remont placu, na którym jarmark się odbywa. Jak już pisałem w artykule „Piękna Spała coraz piękniejsza” na placu wyłożono kostką dwie główne aleje, przygotowano miejsca na stragany (z podłączoną elektrycznością) wybudowano nową, nowoczesną toaletę, wykonano dodatkowe miejsca parkingowe itp.
Spalski Jarmark Antyków i Rękodzieła Ludowego

Tegoroczna, pierwsza edycja cieszyła się dużą popularnością. Wiele organizacji, producentów, kolekcjonerów i firm wystawiało swoje stoiska i stragany. Na Jarmarku swoje walory zaprezentowały gminy: Gmina Lubochnia, Gmina Inowłódz, swoje miejsca miały też firmy i artyści skupione wokół „Marka Lokalna Dolina Pilica” , wśród nich jedni z moich ulubionych artystów Galeria Czarna Kura z Inowłodza, która w tym roku obchodzić będzie drugą rocznicę istnienia.

Wśród odwiedzających Jarmark dominowały osoby traktujące go jako swego rodzaju galerię ciekawostek, ale nie brakowało również kupujących zaopatrujących się w lokalne, naturalne i zdrowe produkty, kolekcjonerów poszukujących ciekawych eksponatów i osób dokonujących zakupu wyposażenia i ozdób do swych domów.

Kolejne Jarmarki w tym roku odbędą się: 11 lipca, 8 sierpnia, 12 września, 3 października. Serdeczne zapraszam. Poniżej fotorelacja z pierwszej edycji (13 czerwca):

2023-03-17 12:32

wyświetleń: 255, dzisiaj: 0